Zdjęcie lotnicze
ON CZEKA TU NA CIEBIE

Litania do Matki Bożej Królowej Pokoju

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson
Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas

Ojcze z nieba, Boże - zmiłuj się nad nami
Synu Odkupicielu świata, Boże - zmiłuj się nad nami
Duchu Święty, Boże - zmiłuj się nad nami

Święta Maryjo, Bogarodzico Dziewico - módl się za nami
Maryjo, Pierwsze Tabernakulum Najświętszego Ciała Jezusa Chrystusa,
Maryjo, słuchająca i zachowująca w sercu Słowa Boga,

Powitanie relikwii św. Wincentego Pallottiego w naszej parafii

17 stycznia 2021 roku w II niedzielę zwykłą nastąpiło powitanie i wprowadzenie relikwii pierwszego stopnia św. Wincentego Pallottiego do kościoła parafialnego pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach. Składamy serdeczne słowa podziękowania Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego na ręce Jego Ekscelencji Ks. Bpa Adriana Galbasa SAC.

Stowarzyszenie „Comunità Regina della Pace"

Misją Stowarzyszenia „Comunità Regina della Pace”, założonego w 2008 roku, jest apostolstwo adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Inspiracją do podjęcia tej inicjatywy były liczne wezwania Matki Bożej do troski o pokój, a także pragnienie wypełnienia duchowego testamentu św. Jana Pawła II oraz słowa wypowiedziane przez Ojca Świętego Benedykta XVI w dniu 1 stycznia 2007 r. w Orędziu na Światowy Dzień Pokoju: „Pragnę (…), aby każdy chrześcijanin poczuł, że jego zadaniem jest być niezmordowanym budowniczym pokoju”. Realizacja tej inicjatywy dokonuje się przez dzieło „12 Gwiazd w Kornie Maryi Królowej Pokoju”. Polega ono na utworzeniu dwunastu miejsc adoracji Najświętszego Sakramentu na wszystkich kontynentach, jako „Światowych Centrów Modlitwy o Pokój”, aby łańcuchem tej modlitwy objąć całą ziemię. Mają być to zarówno miejsca, które zostały szczególnie dotknięte skutkami nienawiści do Boga i człowieka, jak i takie, gdzie ludzie pragnąc pokoju i pojednania, poszukują ich prawdziwego źródła, którym jest Chrystus.

Poświęcenie kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu

Dnia 18 marca o godz. 18.30 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach zostanie uroczyście poświęcona przez JE Ks. Bpa Jerzego Mazura Biskupa Ełckiego kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II, która została włączona do duchowego dzieła „Gwiazdy na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju”, zainicjonowanego przez Stowarzyszenie “Comunità Regina della Pace” która podjęła apostolstwo modlitewnej adoracji Eucharystycznego Chrystusa oraz wspieranie wszelkich inicjatyw podejmowanych na rzecz budowania pokoju i pojednania między ludźmi.

Wprowadzenie Relikwii św. Wincentego a Paulo w naszej parafii

Informacja ze strony : http://szarytki.waw.pl

Zasiew na żniwo

Pod koniec miesiąca października, dokładnie 29-tego br., cztery Siostry Miłosierdzia z Prowincji Warszawskiej udały się na odległe północnowschodnie tereny Polski, na Wigry. Niosły ze sobą aż podwójną misję: wprowadzenie do parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny relikwii Założyciela Sióstr Miłosierdzia – św. Wincentego a Paulo oraz przesłanie Cudownego Medalika. Wcześniej, we wrześniu Siostry były z misją Czerwonego Szkaplerza.

Nabożeństwo 40-godzinne 5-6.10.2023

czwartek / piątek: 7:30 - Msza św.;   11:00 - Msza św.;   18:00 - różaniec;   18:30 - Msza św.;

Adoracja od godziny:

• 8:00 - Akcja Katolicka;
  • 9:00 - DNNUJ;
  • 10:00 - Seniorzy;
  • 12:00 - Czerwony Folwark;
  • 13:00 - Wigry i Magdalenowo;
  • 14:00 - Cimochowizna;
  • 15:00 - Koło Róż. św. JPII i św. Andrzeja Boboli;
  • 16:00 - Wysoki Most;
  • 17:00 - Koło Róż. św. Faustyny i św. Michała;
  • 19:30 - Rosochaty Róg;
  • 21:00 - Domowy Kościół;
  • 22:30 - Mikołajewo;

Relikwie w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach

1. św. Jan Paweł II, 1920-2005;
    patron: Rodzin, Światowych Dni Młodzieży, Akcji Katolickiej w Polsce, Ruchu Apostolstwa Młodzieży, polsko-ukraińskiego pojednania, 10 miast w Polsce
  2. św. Faustyna Kowalska, 1905-1938;
    patronka: Łodzi, Ziemi Świnickiej

Wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej wpisane do kalendarza liturgicznego Kościoła na całym świecie

Papież Franciszek, przyjmując petycje i prośby pasterzy, zakonnic i zakonników, a także stowarzyszeń wiernych, biorąc pod uwagę wpływ duchowości św. Faustyny w różnych częściach świata, nakazał, aby imię św. Marii Faustyny (Heleny) Kowalskiej, dziewicy, zostało wpisane do Ogólnego Kalendarza Rzymskiego, a jej wspomnienie dowolne wszyscy obchodzili 5 października – czytamy w Dekrecie Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów opublikowanym 18 maja b.r.

Nabożeństwo 40-godzinne 5-6 października 2021

wtorek - środa: 7:30 - Msza św.; 11:00 - Msza św.; 18:00 - Różaniec; 18:30 - Msza św.

Zachęcamy do adoracji Najśw. Sakramentu i modlitwy za naszą Ojczyznę, parafię, rodziny, pielgrzymów, wg podanego porządku i zapisanie się na nocne czuwanie.

Adoracja: 5 października

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; X-V: 15:00(VI-IX: 19:00)

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

WSZYSTKIE NABOŻEŃSTWA

..ciut statystyki..

• Odsłon artykułów 852805
  • Zakładki 27

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

EremWigierski

Nasz profil na twitterze

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg