Zdjęcie lotnicze
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
Zapraszamy na ostatnie koncerty z cyklu "Wigry - Śladami Historii"

Zapraszamy na trzy ostatnie koncerty w cyklu "Wigry - Śladami Historii" w ramach projektu NIEPODLEGŁA.

29.09, po Mszy św. o godz. 9:00 - koncert VI "Drogi naszej Niepodległości - Stanisław Moniuszko" - kościół

Wykonawcy: Małgorzata Trojanowska - sopran, Krzysztof Matuszak - Opera kameralna w Warszawie, Orkiestra "La Notte" - koncertmistrz Cezary Gójski, Suwalski Chór Kameralny "Viva Musica", dyrygent Grzegorz Bogdan

W programie utwory prezentujące muzyczny wizerunek twórcy opery narodowej Stanisława Moniuszki. Oprócz znanych utworów takich jak Prząśniczka czy Dobranoc, zabrzmią premierowe wykonania jego pieśni oraz Requiem w nowych opracowaniach orkiestrowych.

Program koncertu wzbogacą również utwory chóralne a'cappella oraz Psalmy dla Niezłomnych na sopran chór i orkiestrę smyczkową.

06.10, po Mszy św. o godz. 12:00 - koncert VII w wykonaniu zespołu Trio A'TRE pod kierunkiem Cezarego Gójskiego - Galeria Duża Domu Królewskiego

13.10, po Mszy św. o godz. 12:00 - koncert VIII "Pieśni legionów polskich" - kościół

Wykonawcy: Anita Sawicka, Paulina Szynaka, Pamela Sinicka - sopran, Orkiestra "La Notte" - koncertmistrz Cezary Gójski, Suwalski Chór Kameralny "Viva Musica", dyrygent Grzegorz Bogdan.

W programie koncertu znajdą się polskie pieśni legionowe w opracowaniu na głosy solowe, orkiestrę oraz chór mieszany. Oprócz znanych powszechnie pieśni takich jak: "Piechota", "Rozkwitały pąki białych róż" w koncercie zabrzmią pieśni orląt lwowskich czy obrońców Wilna oraz inne pieśni kresowe.

Podobne wpisy...

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; X-V: 15:00(VI-IX: 19:00)

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

WSZYSTKIE NABOŻEŃSTWA

..ciut statystyki..

• Odsłon artykułów 862697
  • Zakładki 27

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

EremWigierski

Nasz profil na twitterze

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg