Zdjęcie lotnicze
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
next arrow

Zapraszamy na I Wigierskie Warsztaty Chóralne "Polskie pieśni hymniczne, religijne i patriotyczne"

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach zaprasza do udziału

Które odbędą się 10-12.11.2023 r. w Dużej Galerii Domu Królewskiego wigierskiego klasztoru.

Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00, a zakończenie w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 wraz z koncertem.

Celem warsztatów jest nauka i prezentacja w formie koncertu, polskich pieśni patriotyczno-religijnych, które w historii naszego kraju odgrywały znaczącą rolę w kształtowaniu postaw patriotycznych narodu. Zakorzenione w tradycję i historię wskrzeszały ducha polskości, przypominały o czasach świetności narodu a w chwilach klęski podnosiły na duchu, dając nadzieję na lepsze jutro. Podczas zajęć warsztatowych uczestnicy będą mogli przypomnieć te najbardziej znane pieśni jak "Bogurodzica", "Gaude Mater Polonia" czy "Rota" jak również poznać mało znane, czasem zapomniane utwory jak "Pieśń konfederatów barskich", "Bóg miłościwy i szczodry bez miary". Podsumowaniem warsztatów będzie koncert w wykonaniu uczestników, uświetniający Święto Niepodległości Polski.

Zapraszamy do udziału szczególnie zespoły chóralne z regionu oraz mieszkańców parafii Wigry.

Warsztaty poprowadzą: Grzegorz Bogdan, Bartłomiej Bogdan

Ilość osób: 30

Informacje na stronie: parafia.wigry.pro

Zapisy: Recepcja Klasztoru  tel: +48 508146007 ; e-mail: fundacja@wigry.pro

Organizator: Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach

Partnerzy: 14 Pułk Przeciwpancerny w Suwałkach, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Suwałkach oraz Fundacja Wigry Pro

Patronat medialny: Martyria, Radio Białystok, Radio 5, TVP 3 Białystok, Niebywałe Suwałki

Warsztaty odbywają się w ramach projektu W hołdzie poległym powstańcom styczniowym, który jest realizowany w ramach programu pn. Wdzięczni Bohaterom - Powstańcom Styczniowym organizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej - Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa, którego celem jest podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

Ramowy program warsztatów:

Piątek 10 listopada 2023

17.00 - rozpoczęcie, sprawy organizacyjne, rys historyczny
18.30 - Msza święta
19.30 - kolacja

Sobota 11 listopada 2023

10.00 Przyjazd uczestników, przedstawienie ramówki warsztatów, rozdanie materiałów warsztatowych oraz partytur utworów
10.30 - zajęcia warsztatowe w grupach cz. 1

• kobiety (duża galeria): emisja głosu, nauka poszczególnych głosów utworów
  • mężczyźni (mała galeria): emisja głosu, nauka poszczególnych głosów utworów

12.00 wspólna modlitwa Anioł Pański
12.05 - zajęcia warsztatowe w grupach cz. 2
13.30 - obiad
14.30 - zajęcia warsztatowe w grupach  cz. 3
16.00 - zajęcia warsztatowe w grupach  cz. 3
17.30 - kolacja
18.30 - Msza święta

Niedziela 12 listopada 2023

9.30 - 11.30 wspólne zajęcia warsztatowe wszystkich uczestników
12.00 - Msza święta
13.00 - Koncert w wykonaniu uczestników warsztatów
14.00 - obiad

Podobne wpisy...

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; X-V: 15:00(VI-IX: 19:00)

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

WSZYSTKIE NABOŻEŃSTWA

..ciut statystyki..

• Odsłon artykułów 864070
  • Zakładki 27

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

EremWigierski

Nasz profil na twitterze

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg